LG Sonic MPC-buoy

Sluneční energie transformovaná na ultrazvukové vlny, které kontrolují růst řas. 

Řešení je zakotvit jeden nebo více systému MPC-Buoy, které přenášejí specifické ultrazvukové vlny v závislosti na typu řas. Každé zařízení může ničit řasy v oblasti o průměru až 500m.

 

 

Výhody kontroly a ničení řas

Efektivní kontrola řas

Eliminuje až 90% stávajících řas a zabraňuje růstu nových řas.

Bezpečné pro životní prostředí

Ultrazvuk použitý společností LG Sonic je bezpečný pro ryby, rostliny, zooplankton a hmyz. Naše zařízení používá nízkou spotřebu energie (5-20W) a proto není do vody přiváděno žádné vysoké napětí.

Žádné uvolňování toxinů

Buněčná stěna řasy zůstává neporušená, což zabraňuje uvolňování toxinů z řas do vody.

Je účinný na větších vodních plochách

Každé zařízení MPC-Buoy může ničit řasy v oblasti o průměru až 500m. Pro velké vodní plochy je možné instalovat i více bójí.

Nízké provozní náklady

Systém pracuje autonomně na sluneční energii a má integrovaný systém AquaWiper, který zajišťuje čistotu zářičů a není tedy vyžadována častá návštěva zařízení.

Snadná instalace a údržba

MPC-Buoy může být velmi rychle instalována bez potřeby jeřábu. Systém je snadno dostupný pro údržbu. 

Jak to pracuje?

 

1. MONITOROVÁNÍ KVALITY VODY

MPC-Buoy poskytuje kompletní přehled o kvalitě vody pomocí měření těchto parametrů, každých 10 minut: Chlorofyl alfa (zelené řasy), Phycocyanin (sinice), pH, TSS, volný kyslík a teplota.

2. PŘEDPOVÍDÁ RŮST ŘAS

Shromážděné údaje jsou odesílány pomocí 3G nebo GPRS do webové databáze. Pomocí webového softwaru MPC-View budete mít jasný přehled o kvalitě vody. Na zlkadě vyvinutého algoritmu jsme schopni modifikovat ultrazvukový program na konkrétní podmínky ve vodě a předpovědět tak kvetení řas několik dní dopředu.

3. KONTROLA ŘAS

Na základě získaných informací může být ultrazvukový program aktivován podle podmínek ve vodě a typu přítomných řas. Tímto způsobem je možné eliminovat stávající řasy a zabránit růstu nových řas.